T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Kaymakamımız Sayın Osman BİLİCİ ilçemizde faaliyet yürüten kamu kurum ve kuruluşların amirleriyle Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Kaymakamımızın açılış konuşmasında Avanos’umuzun değerleri, ilçemizin huzur ve refahı, kamu hizmetleri, tasarruf tedbirleri ve kaynakların tasarrufu hakkında birçok konuya değindi.
Bu Huzurlu Şehre Hizmet Etmeye Geldim.
Kaymakamımız ‘‘Her yeni başlangıç, kendi içinde bir yeni heyecan da barındırır. Bizler de böyle bir heyecanın içindeyiz. Avanos’umuza daha neler katabileceğimizin, ilçemizin potansiyelinden daha neleri açığa çıkarabileceğimizin, Avanos’umuzu, ülkemizin en nadide yerlerinden biri yapabileceğimizin gayreti içinde olmaktır.” diye konuştu. Kapadokya’nın sanat merkezi ve en önemli kentlerinden biri olan Avanos’un tarihi, coğrafi ve kültürel değerlerine değinen Kaymakamımız ‘‘Tarihinde, kültüründe, medeniyetinde bunun altyapısı fazlasıyla var. Bize düşen, onu bir cevher gibi parlatmak, açığa çıkarmak, ışıltısını dünyaya yaymaktır.” düşüncesini vurguladı.Ayrıca Kaymakamımız, ‘Halka Hizmet Hakka Hizmettir’ şiarıyla Avanos’umuza Hizmetkâr olmaya geldiğini belirtti.
Kamu Hizmetlerimiz 7/24 Hizmet Esaslı Olarak Yürütülmelidir.
‘Kamuda Hizmet’ konusuna değinen Kaymakamımız, kalitenin arttırılması, vatandaş memnuniyeti, hizmette süreklilik, insan odaklı hizmet anlayışının tesis edilmesi, kamu hizmetlerinde etkinlik, tasarruf ve verimliliğin arttırılması, emniyet ve asayiş hizmetlerinin etkin şekilde devamlılığının sağlanması konularına değindi. Kamu Hizmetlerimiz 7/24 Hizmet Esaslı Olarak Yürütülmesi gerektiğini belirten Kaymakamımız; özellikle proje üreten, projeleri takip eden, insanı merkeze alan, her zaman halkın sorunlarına açık, çözüm odaklı, halkın hayatını kolaylaştıracak, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modeli uygulayacaklarını ifade etti.
Naz Makamı Değil, Arz Makamıyız.
Kamu hizmetlerinde memnuniyeti sistemlerden çok insan kaynaklarının sağlayacağını söyleyen Kaymakamımız, kamu çalışanlarının mazeret üretmeden işleri zorlaştırmadan en pratik yöntemlerle hukuk ve mevzuat çerçevesinde işlerini iyi takip ederek en kısa sürede ve güler yüzle tamamlamaları gerektiğini vurguladı. Kaymakamımız ayrıca kamu çalışanlarımızın devlet ahlakına yakışır bir şekilde hareket ederek vatandaşımıza hizmet sunmaları gerektiğini ve kurumlarımızın birbirleriyle koordinasyon halinde olması gerektiğinin altını çizerek, bizler ‘Naz Makamı Değil, Arz Makamıyız.’ Dedi.
Devletimizin Her Kuruşu Bize Emanettir.
Kamuda Tasarruf konusuna tedbirlerin harfiyen yerine getirilmesi konusuna değinen Kaymakamımız, ‘‘Bu konuda her kurum yayımlanan genelge doğrultusunda kendisi de özel bir çalışma yapacak. Her kurum kendi birimleri ile teknik personelleri ile toplantısını yapacak genelge hükümleri değerlendirecek. Bu konuda aksamaya meydan verilmeyecek. Kırmızı noktaları iyi çalışacağız. Devletimizin Her Kuruşu Bize Emanettir.’’ Dedi.
Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projelerini Artırmayı Amaçlıyoruz
Kaymakamımız değişen iklim şartları neticesinde, kaynakların hızla tükenmesi, bilinçsiz su tüketimi sonucunda oluşan iklim krizine karşı mücadele edileceğini, ayrıca geri dönüşüm malzemelerinin tekrar doğaya kazandırılması ve sıfır atık konusunda yapılan projelerin destekleneceğini belirtti.
Daire amirleriyle bu konularda fikir alışverişinde bulunan Kaymakamımız, toplantıyı sonlandırdı.